Prawidłowa pielęgnacja twarzy – jak ją przeprowadzić?

Czy jesteś pewna, że do tej pory świadomie dbałaś o swoją cerę? A może problem zaskórniaków, stanów zapalnych, przesuszonej lub zbyt tłustej skóry, pomimo wszelkich wysiłków, spędza Ci sen z powiek i nie wiesz, co robisz źle? Otóż mamy na to receptę.

Pielęgnacja twarzy jest bardzo ważnym elementem wpływającym bezpośrednio na jej wygląd i ogólny stan zdrowia. Ponieważ twarz jest narażona na więcej zanieczyszczeń w ciągu dnia niż reszta ciała, wymaga większego wkładu i zaangażowania w jej pielęgnację. To, w jaki sposób o nią zadbasz, będzie miało ogromny wpływ na to, jaki efekt zyskasz.

Kilka kroków dotyczących prawidłowej pielęgnacji twarzy

Istnieją sposoby, które pomogą Ci uporać się z problemem i zyskać świeżą, odżywioną, oczyszczoną oraz promienną cerę. Stosując się do poniższych wskazówek, możesz mieć pewność, że Twoja skóra na twarzy odzyska blask, którego tak pragniesz. Wystarczy trochę wysiłku i znajomości podstawowych informacji dotyczących codziennej pielęgnacji twarzy.

Krok 1. Poznaj Twój typ cery

Na początek spróbuj określić typ cery, jaki posiadasz. Jeśli stanowi to dla Ciebie problem i masz wątpliwości, wybierz się do dermatologa, bądź skonsultuj się z kosmetyczką. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że kosmetyki do twarzy dostępne na rynku różnią się składem w zależności od typu cery, do jakiego są przeznaczone. Po inne specyfiki powinny zatem sięgać osoby z cerą mieszaną, suchą, tłustą, naczynkową, wrażliwą czy normalną. Określenie owego typu cery jest zatem zadaniem priorytetowym. Jeśli tego nie zrobisz, zakupione przez Ciebie kosmetyki lub te, które masz aktualnie w swoim domu, nie tylko nie zdadzą egzaminu – mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Krok 2. Oczyszczanie, tonizacja, nawilżanie skóry twarzy

Jeśli już znasz swój rodzaj cery, możesz bez problemu dopasować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne: żel do mycia twarzy, tonik czy krem nawilżający.

Codzienny proces oczyszczania i odżywiania skóry rozpocznij od dokładnego umycia rąk. Następnie przejdź do zwilżenia twarzy ciepłą wodą, którego celem jest otwarcie porów. Nałóż żel do mycia twarzy odpowiedni do Twojej cery i okrężnymi ruchami rozprowadź go po całej powierzchni. Taki proces powinien trwać około jednej minuty. Po zakończeniu mycia, opłucz twarz letnią lub nawet zimną wodą, zmywając dokładnie pozostałości środka myjącego.

Następnie przetrzyj skórę twarzy wybranym tonikiem lub płynem micelarnym za pomocą płatka kosmetycznego i pozostaw do wchłonięcia. Na koniec nałóż odpowiedni krem nawilżający lub serum do twarzy, delikatnie wklepując. Tego typu proces codziennej pielęgnacji twarzy powinien być powtarzany dwukrotnie w ciągu dnia – rano i wieczorem. Posiadasz cerę z problemami trądzikowymi? Pamiętaj, że (wbrew powszechnie panującej opinii!) taka cera także wymaga odpowiedniego nawilżania. Kremy do cery tłustej mają inny skład i konsystencję niż kremy do cery suchej, dlatego nawilżają, ale nie przetłuszczają skóry.

Krok 3. Peelingi i maseczki do twarzy

Stosowanie peelingów, jak również maseczek, to bardzo ważny element oczyszczania twarzy i odżywiania skóry. Pamiętaj jednak, że zabiegów tych nie trzeba, a nawet nie powinno się wykonywać każdego dnia, aby zanadto nie podrażnić skóry. Niemniej są to kosmetyki wspomagające pielęgnację cery, które warto wziąć pod uwagę. Możesz sięgać nie tylko po sklepowe preparaty, ale wypróbować sprawdzone domowe sposoby, jak maseczka z płatków owsianych czy peeling z cukru.

Wspaniałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji cery, działającym od wewnątrz, jest suplement diety Bio Silica, który pomaga zachować nienaganny wygląd i kondycję skóry. Ekstrakty roślinne i witaminy zawarte w suplemencie wpływają bezpośrednio nie tylko na stan skóry, ale również włosów i paznokci. Tego rodzaju suplementy pomagają utrzymać prawidłowe odżywienie organizmu i korzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny.

Problemy trądzikowe

Jeżeli borykasz się z problemami dermatologicznymi, w tym zaskórniakami czy trądzikiem, pamiętaj, że krostek lepiej nie wyciskać samodzielnie. Nieumiejętne oczyszczanie cery problematycznej może spowodować pojawienie się przebarwień oraz blizn na twarzy, które trudno będzie Ci zlikwidować domowymi sposobami. Bardziej inwazyjne oczyszczanie twarzy warto pozostawić fachowcom, którzy posiadają duże doświadczenie i dysponują odpowiednimi narzędziami oraz kosmetykami.

Właściwe nawodnienie ciała ma wpływ na cerę

Dostarczanie organizmowi wystarczająco dużej ilości wody w ciągu dnia (co najmniej 1,5 litra) ma wpływ na kondycję skóry. Poprzez picie niegazowanej wody oczyszczasz swój organizm od wewnątrz z nagromadzonych toksyn oraz innych zanieczyszczeń. Wszystko to przekłada się na Twój wygląd i samopoczucie.

4 802

Tylko u nas!

Dodaj komentarz