Przegląd najbardziej bezpiecznych diet – którą wybierasz?

O dietach słyszysz obecnie wszędzie, ale czy zastanawiałaś się, która z nich ma najlepszy wpływ na Twoje zdrowie, której stosowanie przyniesie korzystne efekty dla figury i jednocześnie nie niszczy Twojego organizmu? Jeśli masz zamiar zrzucić parę zbędnych kilogramów, odpowiedzialna decyzja podjęta na starcie staje się kluczowa. Sprawdź, która bezpieczna dieta będzie dla Ciebie najwłaściwsza.

Bezpieczna dieta, czyli jaka?

Jeśli odchudzanie wydaje Ci się sprawą banalną, zrób najpierw solidny research w tematyce bezpiecznych diet. Skuteczne diety niestety nie zawsze są zdrowe i dobre dla Twojego organizmu. Co warto wiedzieć? Priorytetem jest bez wątpienia odpowiedni poziom witamin i minerałów, które dostarczane będą naszemu organizmowi. Za przykład niech posłuży tutaj dieta owocowa czy dieta kapuściana – to dieta monoskładnikowa, podczas której cały jadłospis opierasz na tych samych składnikach. Waga idzie imponująco w dół, ale razem z nią fundujesz organizmowi niedobór witamin i minerałów, które jak wiesz, są dla jego właściwego funkcjonowania podstawą.

Szybka utrata wagi również nie jest mile widziana – restrykcyjne diety, takie jak dieta kopenhaska, oferujące zgubienie masy zbędnych kilogramów w ciągu zaledwie 13 – stu dni, omijaj lepiej szerokim łukiem. Dlaczego? Według specjalistów, bezpieczny i odpowiedni dla zdrowia wynik to około 3 – 5 kilogramów miesięcznie. Tyle możesz schudnąć, aby Twój organizm funkcjonował prawidłowo, a dieta nie oznaczała dla niego spustoszenia. Szybki efekt zapewnia również dieta 1000 kalorii. Potraktuj ją jednak jako głodówkę dla Twojego organizmu, po której efekt jo-jo masz niemalże zagwarantowany.

Jeśli nie czujesz się dobrze w tematyce diet i obawiasz się niewłaściwego wyboru, spróbuj skorzystać z pomocy dietetyka – to specjalista, który weźmie pod uwagę zarówno cel, jaki chcesz osiągnąć oraz Twoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, co poskutkuje dietą niemalże idealną.

Popularna dieta Dukana – czy aby na pewno bezpieczna?

Dieta Dukana jest jedną z najbardziej popularnych diet – jej założeniem jest szybkie zrzucenie kilogramów przy jednoczesnym wyeliminowaniu uczucia głodu. Priorytetem jest zwiększenie spożycia produktów białkowych oraz jednoczesne ograniczenie węglowodanów i tłuszczów. Ważnym jej elementem jest także picie odpowiedniej ilości wody, czyli 1,5 l dziennie. Czy warto ją stosować? To dieta mocno kontrowersyjna – zakłada spożywanie przez kilka dni pod rząd wyłącznie mięsa i nabiału, co nie zapewni Ci niezbędnego zróżnicowania jadłospisu oraz dostarczenia odpowiednich witamin.

Co wybrać?

Dieta plaż południowych, dieta low carb czy dieta Montignaca – jeszcze o nich nie słyszałeś? Najwyższa pora! To zdrowe i bezpieczne sposoby na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, stosowane przez coraz większą ilość osób. Przykładowo, dieta Montingnaca to propozycja dla osób ostrożnych – polega na zmianie sposobu odżywiania się i świadomym dobieraniu pokarmów tak, by nie szkodziły i były maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb.

Bezpieczne odchudzanie się zapewni Ci także dieta śródziemnomorska – to naturalny sposób żywienia mieszkańców Grecji, Hiszpanii czy Włoch. Stosując ją, już po 6 tygodniach poczujesz poprawę samopoczucia i zdrowia, bez skutków ubocznych. Dlaczego dieta śródziemnomorska jest dietą zdrową? W jej jadłospisie znajdziesz sporo owoców i warzyw, obniżających występowanie nowotworów złośliwych. Oliwa z oliwek natomiast zapobiegnie powstawaniu miażdżycy, prowadzącej do zawałów, udarów i chorób serca. Produkty roślinne dostarczą Ci również szeregu witamin, beta – karotenu i błonnika pokarmowego – ochronią one komórki narządów, zabezpieczając je przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych.

Jeśli planujesz skuteczne odchudzanie się, przed podjęciem jakichkolwiek kroków zapoznaj się z najbezpieczniejszymi dietami i zagwarantuj sobie pewny, bezpieczny i przede wszystkim zdrowy efekt. Skorzystaj z porad dietetyka lub wspomóż się bezpiecznymi suplementami, takimi jak Therm Line. Niech zdrowa dieta będzie dążeniem przede wszystkim do zmiany nawyków żywieniowych i lepszego samopoczucia. Utratę zbędnych kilogramów potraktuj natomiast jak przyjemny „efekt uboczny”.

2 360

Tylko u nas!

4 komentarzy na “Słodkości nie muszą być niezdrowe – zrób je sam!

  1. monna roxa
  2. autentyk
  3. wiedząca1
    wiedząca1

    ja takich rzeczy wogóle nie jadam tzn nie jem czekolady ani batoników. To wina choroby – cukrzyca… niestety dopadła mnie gdy miałam 15 lat,m tak nagle tak z genetyki na mnie padło. Nie płacze z tego powodu ale jakoś czasem tesknie za batonikiem.

  4. Maja Kurzejka

Dodaj komentarz