Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Czy istnieje jakiś sposób, by szybko i skutecznie schudnąć?

Pytanie zadane przez: Małgorzata

Pani Małgorzato,
niestety muszę Panią zmartwić. Chociaż większość z nas by o tym marzyła, nie istnieje coś takiego jak szybkie i skuteczne odchudzanie… Jedyną drogą do wymarzonej sylwetki, jest ciężka praca nad samą sobą. To codzienne wybory, pomiędzy tym, co się chce, a tym, na co się ma ochotę.

W dalszym ciągu nie wymyślono, żadnej sposobu/cudu, który w jedną noc za nas spali cały zbędny tłuszcz. Odchudzanie to próba charakteru i praca nad samym sobą.

Wszelkiego rodzaju, sezonowe diety, to kłamstwo. Niemożliwe jest zredukowanie swojej tkanki tłuszczowej w jeden czy w dwa tygodnie.

Jedyną słuszną i realną drogą (podkreślam DROGĄ) do skutecznego odchudzania, jest brak pośpiechu i cieszenie się z małych kroków.

To podobnie jak z programem walki z uzależnieniami, metodą małych kroków można zdziałać cuda, bo tak jak w walce z uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków, w odchudzaniu najważniejsze jest uświadomienie sobie, że ma się problem i małymi krokami podążanie do wygrania ze swoimi słabościami.
Więc, tak jak mówiłam, jedynym skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest czas, konsekwencja, praca nad własnym charakterem i cieszenie się z małych sukcesów, które na końcu naszej drogi, zaprowadzą nas na szczyt.

438