Szybkie odchudzanie – jak utrzymać wagę?

Jak szybko schudnąć i utrzymać wagę?

Pytanie zadane przez: Wiesława

Pani Wiesławo,
użyła Pani pewnego rodzaju oksymoronu, ponieważ nie istnieje coś takiego jak szybko, skutecznie i na zawsze. Szybko, da się schudnąć tylko na chwilę, chociaż zazwyczaj nie jest to mądre i bardzo ryzykowne, ale da sie to zrobić.

Słyszałam szaloną opowieść o kobiecie, która przez weekend jadła po 3 jabłka dziennie, tylko po to, aby w poniedziałek zmieścić się w wymarzoną sukienkę, na jakąś zaplanowaną imprezę. W sukienkę się zmieściła, ale po imprezie, wróciła do normalnego jedzenia i już dzień po imprezie, nie mieściła się w kreację. Jak Pani widzi, taka sytuacja jest możliwa, ale na dosłownie jeden góra dwa dni.

Stosując taką właśnie dietę weekendową, miejmy świadomość, że, tak jak weekend szybko mija, nasze efekty po weekendzie, kiedy wrócimy do normalnego życia, miną równie szybko. Dodam tylko jeszcze, że, stosując takie szalone diety weekendowe znacznie częściej niż od przypadku do przypadku (czyli raz na pół roku), rozregulujemy sobie metabolizm, a kiedy w końcu pójdziemy po rozum do głowy i zaczniemy racjonalne odżywianie, będzie nam bardzo trudno ten metabolizm unormować i rozkręcić w dobrą stronę.

Jeżeli zależy Pani na trwałym i zdrowym odchudzaniu, polecam przede wszystkim kontakt z dietetykiem, który wspólnie z Panią pomoże wybrać odpowiedni plan żywieniowy. Nie będzie to rozpisane na tydzień, dwa czy nawet na miesiąc, ale na dużo, dużo dłużej, a żeby utrzymać osiągniętą wagę, prawdopodobnie do końca życia. Gdyż sekret dobrego wyglądu tkwi w zmianie swojego podejścia do jedzenia i produktów żywieniowych. To słuchanie potrzeb swojego organizmu i myślenie o tym, co i kiedy się spożywa.

Tylko taki sposób gwarantuje utrzymanie zdobytego efektu.

8