Rolki – nie tylko dla dzieci

rolki trening

Jazda na rolkach to świetna zabawa, a także godny polecenia sposób na aktywność fizyczną. To doskonała propozycja nie tylko dla dzieci! Również dorośli powinni zainteresować się jazdą na rolkach, generuje ona bowiem szereg korzyści dla zdrowia i kondycji organizmu. Jakie zalety płyną z jazdy na rolkach i dlaczego warto jeździć w każdym wieku?

rolki trening

Skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej

Przede wszystkim – wskutek regularnej jazdy na rolkach można pozbyć się nadwagi. Żadna dieta nie da zadowalających rezultatów, jeśli nie będzie wspomagana codzienną aktywnością. Doskonałym sportem, ułatwiającym redukcję wagi są właśnie rolki!

Okazuje się, że w ciągu godziny aktywnej jazdy na rolkach można spalić około 700 kalorii. Ruch wykonywany w trakcie jazdy na rolkach pozwala wysmuklić uda i łydki, a także ujędrnić pośladki. Widoczne rezultaty z pewnością zachęcą do dalszej aktywności, która pomoże utrzymać efekty odchudzania i zachować zdrową, jędrną i młodą sylwetkę na długi czas!

Zauważalna poprawa kondycji

Bez wątpienia jazda na rolkach wspiera kondycję organizmu – zarówno fizyczną, jak i zdrowotną.

  • Płynny ruch podczas jazdy niweluje obciążenia kolan i kręgosłupa, nie obciąża stawów oraz usprawnia funkcjonowanie układu krążenia, w tym serca.
  • Podczas jazdy pracują głównie mięśnie nóg i pośladków, jak również grzbietu oraz brzucha.
  • Ciało wzmacnia się i hartuje, co sprzyja zachowaniu ogólnej odporności na zachorowania – jazda na rolkach wspiera witalność!

jazda na rolkach trening

Wsparcie dla koordynacji ruchowej

Jazda na rolkach wymaga nieco praktyki – niezbędne jest zachowanie odpowiedniej równowagi, refleks i współpraca różnych mięśni w ciele. Balansowanie na rolkach, utrzymanie optymalnej pozycji i przemieszczanie się, korzystnie wpływają zatem na koordynację ruchową, czego skutki dostrzec można również w życiu codziennym.

Ponadto aktywność na świeżym powietrzu jest zalecana przez wielu lekarzy i trenerów – podczas jazdy na rolkach serce szybciej pompuje krew, dzięki czemu dostarcza ona więcej tlenu do poszczególnych komórek ciała. Rolki umożliwiają zatem skuteczne dotlenienie organizmu, tak ważne dla zachowania zdrowia.

Zdrowe odprężenie

Bez wątpienia aktywne spędzanie czasu jest świetnym sposobem na relaks. Uprawiając sport zyskuje się bowiem szansę na chwilowe oderwanie od codziennych problemów i trudności, uspokojenie myśli i odetchnięcie od rzeczywistości. Jazda na rolkach również daje tę możliwość, dlatego warto wdrożyć ją do swoich planów – systematyczne jeżdżenie może stać się sposobem na nudę, ciekawą formą spędzania wolnego czasu oraz elementem rozwoju osobistych pasji i zainteresowań.

wolny czas - jazda na rolkach

Niezaprzeczalnie korzyści z jazdy na rolkach jest wiele – wśród nich należy jeszcze wspomnieć sposobność do poznania nowych ludzi, którzy również preferują ten rodzaj aktywności. Na rolkach można wybierać się na wspólne wyprawy, docierać do miejsc, nieosiągalnych pieszo. Rolki stanowią również doskonały środek transportu! Wykorzystanie ich może znacząco skrócić czas dojazdu w miejsce docelowe, a skutkiem ubocznym będzie poprawa kondycji, wzmocnienie organizmu oraz zrzucenie zbędnych kilogramów.

1 809

Tylko u nas!

Dodaj komentarz