Spalacz tłuszczu czy dieta?

Marzeniem wielu osób jest pozbycie się nadmiernych kilogramów. Sposobów na to jest kilka: dieta, ćwiczenia, suplementacja. Osoby dążące do uzyskania szczupłej sylwetki często nie zdają sobie sprawy z tego, że tylko połączenie tych trzech elementów jest w stanie zagwarantować najlepsze efekty.

Na skróty czy pod górę?

W dążeniu do idealnej sylwetki nie można decydować się tylko na jedno rozwiązanie. Decydując się tylko na jedno rozwiązanie, można spowodować więcej szkody niż pożytku. Za przykład weźmy diety eliminacyjne. Wyłączenie z jadłospisu produktów z konkretnej grupy, gdy nie jest to dyktowane chęcią przeciwdziałania alergiom, może doprowadzić do tego, że przestaniemy dostarczać naszemu organizmowi ważnych składników odżywczych. To z kolei może sprawiać, że zamiast chudnąć, nasz organizm zacznie bronić się przed niewłaściwą dietą odkładając zapasy. Wiele osób próbuje wybrać drogę na skróty i sięga po spalacze tłuszczu, w ich przekonaniu mają samoczynnie i bez większego wysiłku sprawić, że sylwetka stanie się smukła i zgrabna. Niestety, żadna z nich nie jest właściwa, ponieważ jest drogą na skróty. A zdobycie i utrzymanie pięknej sylwetki to wiele wyrzeczeń i jeszcze więcej pracy.

spalacze tłuszczu czy dieta

Zdrowa dieta to podstawa

O tym, że należy się zdrowo odżywiać, wie każdy człowiek. Jednak osoby dążące do zgubienia zbędnych kilogramów powinny bardzo szczególnie zadbać o dobór właściwej diety. Celem diet odchudzających jest zmniejszenie ilości spożywanych w czasie posiłków kalorii, a tym samym zapobiegać odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Najważniejszym składnikiem w zdrowej diecie są warzywa i owoce. To najlepsze źródło witamin i składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów. Można je przyrządzać na różne sposoby, a także spożywać na surowo. Można z nich tworzyć sałatki, koktajle albo smoothie.

zdrowa dieta

W diecie odchudzającej nie można zapomnieć o źródłach pełnowartościowego białka, ponieważ to z niego zbudowane są mięśnie i układ kostny. W diecie na odchudzanie źródłem białka powinno być mięso oraz ryby. Obecnie bardzo chętnie do diety odchudzającej włącza się również rośliny takie jak groch, fasola czy soczewica.

Choć w diecie na odchudzanie chodzi o to, by wyeliminować zbędne tłuszcze i węglowodany, to jednak należy pamiętać, że tłuszcze są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, są na przykład ważnym źródłem energii, wchodzą w skład płynów ustrojowych.

Spalacze tłuszczu

Wiele osób uważa, że spalacze tłuszczu są produktami, które mają służyć wyłącznie celom marketingowym. To wielki błąd. Spalacze tłuszczu powstały z myślą o przyspieszeniu redukcji tkanki tłuszczowej w organizmie. Istnieją bowiem naturalne składniki, które przyśpieszają metabolizm, a tym samym przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej. Jakie to składniki?

imbir

  • imbir – posiada właściwości rozgrzewające, a tym samym przyspiesza termogenezę; ponadto oczyszcza organizm i pobudza go do szybszego spalania tkanki tłuszczowej; dodatkowo imbir tłumi apetyt oraz wspomaga ogólne odchudzanie [1].
  • kapsaicyna z ekstraktu z pieprzu kajeńskiego – przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, ponieważ oddziałuje na poziom adrenaliny i dopaminy w organizmie, co bezpośrednio wpływa na hamowanie apetytu [2].
  • zielona herbata – wiele prac naukowych potwierdza pozytywny wpływ na leczenie i przeciwdziałanie otyłości. Odbywa się to poprzez regulację masy ciała i masy tłuszczowej, poprawę wchłaniania i trawienia pokarmów, a także modulację tłuszczów oraz węglowodanów. Zielona herbata pobudza termogenezę [3].

zielona herbata

 

Spalacze tłuszczu czy dieta?

Na pytanie, czy w czasie odchudzania warto postawić na spalacze tłuszczu czy dietę, odpowiedź może być tylko jedna. Najlepiej łączyć je ze sobą. Zdrowa dieta to podstawa – to dzięki niej można dostarczyć organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które nie będą dostarczać zbędnych węglowodanów i tłuszczów. Do tego warto stosować spalacze tłuszczu, które przyspieszają metabolizm i tłumią łaknienie – dzięki temu znacznie łatwiej kontrolować swój sposób odżywiania. Oczywiście nie wolno zapominać o aktywności fizycznej. Dieta, spalacze tłuszczu i aktywność fizyczna to wielka trójka, która pozwoli uzyskać smukłą sylwetkę.

468

Tylko u nas!

Dodaj komentarz