Sprawdzone sposoby na nadmierne pocenie się latem

Lato to czas relaksu i odprężenia. Cieszą nas ciepłe promienie słoneczne – chętniej spotykamy się z przyjaciółmi, spędzamy czas na plaży. Niestety – niektórzy z nas nie mogą w pełni korzystać z uroków lata. Problemy z nadmiernym poceniem to „zmora” wielu Polaków. Jak możemy walczyć z tą uciążliwą przypadłością?

Wstydliwy problem – co zrobić, aby się nie pocić?

Pocisz się? Jest to uciążliwe dla Ciebie i Twojego otoczenia? Nie od razu musisz sięgać po chemię i drogie kosmetyki. Warto na początku wypróbować domowe sposoby i zmienić kilka nawyków w życiu codziennym:

1. Kupuj ubrania ze zdrowych, lekkich tkanin

Często pocimy się, ponieważ nosimy nieodpowiednie ubrania. Kupujemy koszulki, sukienki ze sztucznych materiałów, które nie pozwalają naszej skórze oddychać. Wybierając naturalne tkaniny, sprawimy, że pot będzie wyparowywał ze skóry, a nie wsiąkał w ubranie. W Internecie możemy znaleźć wiele sklepów z naturalnymi ubraniami. Wbrew pozorom naturalne nie musi znaczyć drogie. Jeśli podejdziemy z rozwagą do zakupów i przejrzymy kilka ofert, na pewno znajdziemy ubrania spełniające nasze oczekiwania. Ubrania wygodne, lekkie, miękkie w dotyku.

2. Pij dużo wody

Woda nawadnia organizm. Ma również zbawienny wpływ na metabolizm. W ciągu dnia powinniśmy pić co najmniej 2-3 litry wody. Wielu z nas o tym nie pamięta. Dobrze jest pić wodę w temperaturze umiarkowanej. Zbyt ciepła woda jeszcze bardziej nas rozgrzeje.

3. Rano pij wodę z miętą

Warto codziennie rano pić szklankę wody z miętą. Mięta jest bardzo orzeźwiająca i zdrowa.

Inne sposoby walki z nadmiernym poceniem się

Osoby mające problemy z nadmiernym poceniem się powinny zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki, których używają. Dobry antyperspirant to podstawa. Dostępne na rynku antyperspiranty mają w składzie alkaliczne sole glinu. Pod ich wpływem zwężają się pory – pot wydzielany jest mniejszych ilościach. W składzie antyperspirantów bardzo często znajduje się również talk przeciw poceniu się – pochłania on pot i neutralizuje jego zapach, ograniczając przez to rozwój bakterii.

Dezodoranty to świetny wybór dla osób, które z poceniem się nie mają dużego problemu, a chcą się czuć komfortowo podczas letnich upałów. Główny składnik dezodorantów, heksachloferen, ogranicza rozwój bakterii. Wadą dezodorantów może być zawartość alkoholu. Producenci coraz częściej jednak troszczą się o klientów z nadwrażliwością skórną – oferowane przez nich kosmetyki są bogate w silikony i substancje łagodzące.

Wniosek: chcesz kupić dobry dezodorant i pozbyć się problemu z nadmiernym poceniem się? Zwracaj szczególną uwagę na skład produktu, ma on priorytetowe znaczenie dla naszego zdrowia. W profesjonalnych sklepach kosmetycznych obsługa pomaga w wyborze idealnego kosmetyku. Produktu, który będzie w pełni dopasowany do potrzeb klienta.

Świetnie podczas upałów sprawdza się mgiełka zapachowa do ciała. Nie tylko nawilża skórę w ciągu dnia, ale również chroni przed wydzielaniem się nieprzyjemnego zapachu potu. Warto docenić także pozytywny wpływ wody termalnej w sprayu. Dostarcza ona skórze cennych minerałów.

Problem z poceniem się narasta? Poproś o pomoc lekarza.

Pocenie się może mieć różne przyczyny. Czasami może być objawem poważnych problemów zdrowotnych: choroby Parkinsona, cukrzycy, chorób związanych z układem krążenia. Jeśli walczysz z uciążliwym potem, a mimo tego kłopot nie znika – skontaktuj się z lekarzem. Wykonaj serię najważniejszych badań i zadbaj o odpowiednią diagnostykę.

508

Tylko u nas!

Dodaj komentarz