Trening z trenerem personalnym – dlaczego warto spróbować?

mgr Michał Kwietniewski (trener przygotowania motorycznego):

Zawód trenera personalnego jest jednym z tych profesji, które w ostatnim czasie zyskały mocno na popularności. Coraz większe zapotrzebowania na trenerów generuje coraz większa rzesze specjalistów. Co więc powoduje że takie zapotrzebowanie się pojawia?

Czemu warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Dzięki boomowi na aktywność fizyczną w ostatnich latach, bardzo duża część populacji widzi i czuję potrzebę ruchu. Jedyną przeszkodą, jaka dzieli ich od podjęcia pierwszego kroku, jest w większości przypadków brak wiedzy teoretyczno-praktycznej, jak takowy trening “ubrać” w sensowną całość, aby móc osiągnąć pożądany cel.
Innym determinantem współpracy z trenerem, są okresowe bolesności w danym segmencie ciała np. odcinek lędźwiowy kręgosłupa, który systematycznie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu czy też efektywnej pracy.

Kompetencje trenera personalnego

Poniższy rysunek świetnie oddaje to jak wiele umiejętności i jak szerokie kompetencje musi obecnie posiadać trener personalny aby sprostać wymaganiom rynku:

schemat pracy z trenerem personalnym

Źródło:
Rysunek 1: Źródło: http://sekretytrenera.pl/kompetencje-trenera-personalnego/

Trener nie zastępuje ani specjalisty w terapii manualnej ani dietetyka czy psychologa z wieloletnim doświadczeniem. Niemniej jednak, posiadając wiedzę w poszczególnych dziedzinach, jest w stanie pomóc w większości przypadków, biorąc pod uwagę ogół populacji.

Dlaczego więc warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Istnieje wiele argumentów. Trenera personalnego widzę jako specjalistę w dziedzinie dbania o ludzkie ciało. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie poprawy kompozycji ciała, trener nie tylko Cie zmotywuje do działania, do zmian w stylu życia ale zadba także o prawidłowe odżywianie i zaprogramuje odpowiednio dobrany trening pod Twoje możliwości i wymagania. Kontrast pomiędzy pracą z trenerem a bez trenera, szczególnie na początku przygody z intensywnym sportem, możemy porównać do przejścia przez zaciemniony pokój. Jak nie włączymy światła będziemy narażeni na potknięcia i upadki. Taka sama sytuacja ma się z naszym procesem treningowym. Trener pokazuje nam odpowiednią, BEZPIECZNĄ! drogę do wyznaczonego przez nas celu. Zazwyczaj osiągnięcie celu nie jest proste i wymaga od ćwiczącego dużo samozaparcia. Ale dzięki pomocy profesjonalisty, mamy pewność że trening nam będzie pomagał a nie szkodził, że zmiany w nawykach żywieniowych pomogą nam poprawić nasze parametry fizyczne a motywacja wzrośnie o 150%! Wybór współpracy z trenerem personalnym rozważ w kategorii inwestycji w swoje ciało i zdrowie. Dużo tańszym zabiegiem jest prewencja niż leczenie. Dzięki takowej współpracy zmniejszasz ryzyko chorób układu krążenia, przeciwdziałasz konsekwencją siedzącego trybu życia oraz bólom i kontuzjom różnego rodzaju. Inwestycja w swoje ciało zwróci Ci się w postaci wymarzonej sylwetki, dobrego samopoczucia i przed wszystkich zdrowia na lata.

Nieważne czy Twój cel jest dalekosiężny czy krótkoterminowy. Nieważne czy jesteś początkującym czy zaawansowanym sportowcem. Nie ważne w jaki sposób sposób wyglądasz na chwilę obecną. Ważne jest, aby zrobić pierwszy krok i podążać dobrze wytyczoną ścieżką – wprost do celu!

365

Tylko u nas!

 • Leksykon produktów

  Zielona kawa – magiczny spalacz tkanki tłuszczowej?

  Poznaj jej zaskakujące właściwości!

  czytaj więcej
 • Styl życia

  Seks dopiero po ślubie – czy to dobry pomysł?

  Sprawdź, czy warto czekać...

  czytaj więcej
 • Leksykon produktów

  Winogrona- wartości odżywcze i zastosowanie winogron w odchudzaniu

  Sprawdź jakie korzyści płyną ze spożywania winogron.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz