Turbo odchudzanie – jak szybko schudnąć przed letnim urlopem?

Jak szybko schudnąć w tydzień czy miesiąc? To pytanie pojawia się, gdy uświadamiasz sobie, że niedługo wyjeżdżasz na urlop. Przymierzasz kostium kąpielowy i okazuje się, że jest za mały, że tu i tam nie układa się tak, jak rok wcześniej. Ulubiona, letnia sukienka też się nie dopina. No cóż… trzeba podjąć walkę. Schudnąć można nawet w tydzień, ale to trudny proces, który na ogół nie przynosi trwałych efektów.

Jak szybko schudnąć? Odpowiedź na to pytanie nie każdego ucieszy. Można schudnąć w tak zwanym ekspresowym tempie, ale niestety nie jest to przyjazne dla naszego zdrowia i dla naszej kondycji, a najczęściej kończy się to efektem jo-jo. Trwałe efekty odchudzania można uzyskać tylko w długim procesie, którego podstawą nie jest ekstremalna dieta, ale właściwie zmiana całej filozofii życia.

Dieta ekstremalna pod szczególnym nadzorem

Jednym ze sposobów na szybkie odchudzanie jest dieta tysiąca kalorii. Polega ona na spożywaniu posiłków i przekąsek zawierających w sumie mniej niż 1000 kcal w ciągu jednego dnia. Dieta ta jest więc oparta o duże niedobory energetyczne, przez co z pewnością nie jest komfortowa. Niestety często skutkuje dużym zwolnieniem tempa przemiany materii, do którego potem trudno powrócić. Trudno też jest samodzielnie ułożyć jadłospis, który zapewnia wystarczającą ilość witamin i mikroelementów, dlatego warto skorzystać z pomocy dietetyka, który opracuje właściwe menu składające się głównie z koktajli, zup, napojów i dietetycznych batonów. Stosowanie tej diety przez krótki czas może zminimalizować niekorzystne efekty.

Skuteczna dieta odchudzająca to także kontrowersyjna dieta Dukana. Ma ona wielu przeciwników, ponieważ opiera się na jedzeniu dużych ilości białka. Trzeba zrezygnować ze wszystkich węglowodanów. Dlatego dieta ta jest absolutnie zabroniona osobom mającym problemy z układem moczowym. Pierwsza faza diety to 14 dni, w czasie których rzeczywiście kilogramy gubi się błyskawicznie. W zasadzie dozwolone jest tylko chude mięso i ryby, a także cielęcina i owoce morza. Można też jeść białe, chude sery i jogurty naturalne, a także jajka. Potrawy mogą być gotowane, pieczone lub przyrządzane na parze. Jak szybko schudnąć 10 kg? Można spróbować tego sposobu…

Dieta Dukana w swojej pierwszej fazie jest najbardziej restrykcyjna, ma wielu przeciwników, którzy wskazują na poważne skutki zdrowotne. Mimo tego mnóstwo osób wybiera ten sposób szybkiego odchudzania. Może warto spróbować zastosować te reguły w ciągu 7 dni, by zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych konsekwencji?

Jak szybko schudnąć 5 kg czy nawet 10 kg? Można zastosować dietę kopenhaską, która podobnie jak dieta Dukana opiera się na chudym mięsie, ale można jeść trochę warzyw i jeden owoc każdego dnia. W diecie tej ważne są godziny posiłków. Śniadanie należy jeść około godziny 8 rano, obiad około 14-tej, a kolację około godz. 18-tej. Podobno stosując tę dietę, niektórzy stracili na wadze nawet 15 kg w ciągu dwóch tygodni… Należy jednak pamiętać, że dieta ta grozi komplikacjami zdrowotnymi i może prowadzić do wyniszczenia organizmu.
Jak widać istnieją liczne sposoby na rozprawienie się z nadwagą, ale warto przemyśleć sobie, czy szybkie odchudzanie jest tym, na co chcemy się zdecydować. Jeżeli podejmiemy próbę warto sięgnąć po sprawdzone suplementy diety, które wspomogą nasz metabolizm a do tego uzupełnią ewentualny deficyt witamin i minerałów. Do takich środków z pewnością zalicza się Therm Line Forte firmy Olimp Laboratories.

Co pić i co jeść, żeby szybko schudnąć?

Stosując jakąkolwiek dietę, pamiętaj, że zawsze obowiązuje ta sama zasada, jaką stosuje się przy normalnym trybie odżywiania. Należy pić około 2,5 l płynów, z czego największą część powinna stanowić woda mineralna. Można też pić kawę i herbatę, ale bez cukru.

Jeżeli nie stosuje się konkretnej diety, to warto przede wszystkim zrezygnować z hamburgerów, pizzy i innego jedzenia z gatunku fast food. Trzeba odstawić wszystkie słodycze i ciasta, a ich miejsce powinny zająć warzywa i owoce. W jadłospisie powinno znaleźć się chude mięso i ryby, twarogi, jajka i naturalne jogurty.

Jednak, aby schudnąć w tydzień, niezbędne jest raczej zastosowanie ekstremalnej diety…

3 088

Tylko u nas!

Dodaj komentarz