Turbo spalanie tłuszczu – jak szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową?

Odkładająca się tkanka tłuszczowa jest zmorą wielu osób. Znienawidzone fałdki na brzuchu, powracające „boczki”, wciąż powiększający się obwód ud i bioder – to problemy, które w mniejszym bądź większym stopniu dotykają wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Trudności dodatkowo pogłębiają takie czynniki, jak: siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, jedzenie w pośpiechu i niewłaściwa dieta, czyli wszystko to, co stało się prawdziwym wyznacznikiem obecnego sposobu życia wielu z nas. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje skutecznych metod na redukcję tkanki tłuszczowej, a ćwiczenia na spalanie tłuszczu cieszą się dużą popularnością. Które wybrać? Jak spalić tkankę tłuszczową i w krótkim czasie odzyskać szczupłą sylwetkę? Poszukajmy odpowiedzi.

Funkcje tkanki tłuszczowej w organizmie

Tkanka tłuszczowa musi istnieć po to, by nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. To ona odpowiada za ochronę narządów wewnętrznych przed wszelkimi urazami mechanicznymi, a także pełni funkcję magazynującą. Jej prawidłowa zawartość jest zróżnicowana ze względu na płeć. W przypadku kobiet jej poziom powinien wahać się w granicach 17 – 25% składu masy ciała, u mężczyzn powinna oscylować na poziomie 11 – 20%. Są to wartości optymalne dla zdrowia człowieka i najlepiej, aby wahania tkanki tłuszczowej nie były zbyt duże.

Niestety, jak pokazuje życie, nie jest to takie proste… Wszystkie czynniki związane z niewłaściwą dietą i nieodpowiednim trybem życia sprzyjają nadmiernemu odkładaniu się zbyt dużych ilości tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w takich miejscach jak brzuch, pośladki, uda. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po wszystko to, co przyspiesza spalanie tłuszczu, oczekując efektów w jak najkrótszym czasie.

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Spalanie tkanki tłuszczowej nie należy do prostych wyzwań. Wymaga dużej motywacji i wielkiej dyscypliny. Aby w krótkim czasie pozbyć się wszystkiego co zbędne, najlepiej połączyć ze sobą systematyczne treningi skierowane na spalanie tkanki tłuszczowej z odpowiednią dietą. Warto też uświadomić sobie, że spalanie tłuszczu jest procesem, który wymaga systematyczności i kompleksowości.

Dlatego najlepsze i najszybsze efekty przynoszą metody, które wzajemnie się uzupełniają. Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej musi opierać się na dobrze przygotowanych treningach. Ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej powinny polegać na długodystansowym i umiarkowanym wysiłku fizycznym. W tym zakresie świetnie sprawdzają się ćwiczenia aerobowe, czyli takie formy ruchu jak jazda na rowerze, bieganie, ćwiczenie ze sprzętem sportowym.

Poza tym warto wykorzystać interwałowy trening na spalanie tłuszczu. Jego zaletą bez wątpienia pozostaje fakt, że nawet po jego zakończeniu kalorie, a wraz z nimi tkanka tłuszczowa, nadal są spalane. Jak szybko spalić tkankę tłuszczową z pomocą tego rodzaju treningu? Warto ułożyć sobie zestaw ćwiczeń wymagający intensywnego wysiłku, który będzie trwał przez krótki okres czasu. W jego skład mogą wchodzić między innymi popularne brzuszki, pompki, przysiady, itd.

Pamiętajmy jednak, że bez odpowiedniej diety ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej nie przyniosą aż tak pozytywnych rezultatów. Dieta na spalanie tłuszczu powinna zawierać duże ilości błonnika, który wzmaga metabolizm, wpływając na szybsze spalanie spożywanych kalorii, zapobiegając tym samym ich przekształcaniu w tkankę tłuszczową. Warto więc spożywać duże ilości warzyw i owoców oraz pełnowartościowych produktów, takich jak kasze, ryż, pieczywo. Odpowiednio skomponowany jadłospis, połączony z ćwiczeniami spalającymi tkankę tłuszczową, z pewnością pozwoli cieszyć się pozytywnymi efektami w krótkim czasie.

5 603

Tylko u nas!

4 komentarzy na “Zadbaj o całościową regenerację swojego ciała! (cz. 2)

  1. wiedząca1
  2. Leon Niewidek

Dodaj komentarz