Wybierz najlepsze zajęcia fitness dla siebie

W dobie ogromnej popularności zajęć fitness wiele osób rozważa wybór ich rodzaju, który okazałby się dla nich najlepszy. Duża różnorodność propozycji przygotowywanych przez kluby wbrew pozorom wcale nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Skąd bowiem mamy wiedzieć, które zajęcia wyjdą naprzeciw naszym oczekiwaniom, czym kierować się podczas wyboru klubu fitness? Na te i inne pytania postaramy się poszukać odpowiedzi.

Fitness – trening najlepszy dla Ciebie

Ćwiczenia fitness cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród kobiet w różnym wieku. Ćwiczą zarówno młode dziewczyny, kobiety w średnim wieku, jak i nieco starsze panie, które chcą cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem jak najdłużej. Pomimo tego, że zajęcia fitness dla kobiet cieszą się zdecydowanie większym powodzeniem niż ćwiczenia fitness dla mężczyzn, z tego rodzaju treningu może skorzystać każdy bez względu na płeć. Ważna jest oczywiście systematyczność – im większa, tym trening przynosi większe korzyści zarówno dla naszego zdrowia, jak i ogólnego samopoczucia.

Aby zacząć, potrzebujemy dobrej motywacji oraz w zależności od wybranego rodzaju treningu – sprzętu do ćwiczeń fitness, który znajdziemy w każdym dobrym klubie. Równie ważna okazuje się być dopasowana do rodzaju wykonywanych ćwiczeń energetyczna muzyka do ćwiczeń fitness, która doda energii i uprzyjemni trening. Niezwykle istotne jest samo wybranie rodzaju zajęć fitness tak, aby były one dla nas atrakcyjne, bowiem tylko atrakcyjny trening, który będzie nam się kojarzył wyłącznie z przyjemnością, ma szansę stać się systematyczną aktywnością fizyczną. Zanim zdecydujemy się skorzystać z propozycji danego klubu fitness, zapoznajmy się dokładnie z jego ofertą i zakresem usług, aby podjęte przez nas treningi nie okazały się dla nas wielkim rozczarowaniem.

Rodzaje fitness

Aby wybrać najlepsze zajęcia, warto poznać wszystkie rodzaje ćwiczeń fitness proponowane przez kluby. Wśród nich znajdują się między innymi zajęcia ATB (Abdominal Buttocks and Thigs), w skład których wchodzą ćwiczenia na wzmocnienie brzuch, uda i pośladki. Tego typu trening fitness zazwyczaj składa się z rozgrzewki trwającej około 10 – 15 minut, po której następują kolejne serie ćwiczeń. Następne rodzaje treningów to aeroboxing będący intensywnym treningiem aerobowym, łączącym w sobie elementy kickboxingu, boksu i fitnessu.

BS (Body Sculpting) z kolei polega na powtarzaniu statecznych ćwiczeń, mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni brzucha. Body workout obejmuje ćwiczenia skierowane na całe ciało i wszystkie grupy mięśni. Crossfit to zaś bardzo intensywny trening kondycyjny połączony z treningiem siłowym, składający się z różnorodnych ćwiczeń. Fit ball to ćwiczenia z użyciem piłki mające na celu zachowanie równowagi, wzmocnienie mięśni oraz kręgosłupa. Pilates to cieszący się ogromną popularnością trening łączący w sobie elementy baletu i jogi, w skład którego wchodzą ćwiczenia polegające na rozciąganiu i spinaniu poszczególnych partii mięśni, które wysmuklają sylwetkę i pomagają w zachowaniu koordynacji ruchowej.

Wymienione rodzaje ćwiczeń fitness to zaledwie niewielka część z wszystkich tych, które udostępniają kluby fitness. To, na które z nich się zdecydujemy, powinno być przede wszystkim uwarunkowane naszymi indywidualnymi upodobaniami i cechami charakteru.

Pamiętajmy o tym, że ćwiczenia fitness możemy wykonywać w domu. Wszystko czego potrzebujemy to dobrze przygotowany plan treningowy fitness, który pomoże utrzymać na wysokim poziomie systematyczność ćwiczeń. Najlepiej zacząć od ćwiczeń fitness dla początkujących, wymagających nieco mniej wysiłku, co z pewnością pomoże podtrzymać naszą motywację na początku naszej przygody z aktywnością fizyczną. Trening fitness w domu może być świetną i równie skuteczną alternatywą dla ćwiczeń fitness proponowanych przez kluby, a przy tym dużo tańszą.

471

Tylko u nas!

Dodaj komentarz