Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – co musisz wiedzieć?

Każda z nas chciałaby jak najdłużej zachować piękną i jędrną cerę – pomimo upływu lat. Czy istnienie jakiś magiczny sposób na to, aby zatrzymać czas? Póki co, nic nam na ten temat nie wiadomo. Przynajmniej oficjalnie zatrzymać się go nie da, ale jest kilka specjalnych sposobów, które pomogą nam choć trochę opóźnić proces starzenia się skóry i zatrzymać cudowną skórę na nieco dłużej. Zanim je poznamy, warto jednak dowiedzieć się odrobinę więcej o naszej cerze.

Kiedy zaczynamy się starzeć?

Z pewnością żadna z nas nie nazwałaby wieku 25 lat starością. Ale niestety drogie panie – okazuje się, że od tego właśnie roku życia nasza skóra zaczyna się starzeć. Od tego momentu powinnyśmy też zacząć używać specjalistycznych kosmetyków, które pomogą zachować doskonałą formę skóry na dłużej. Jednak nie tylko kosmetyki powinny znaleźć się w naszym codziennym rozkładzie dnia.

Nie wszystkie bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienna, mało urozmaicona dieta, bogata w tłuste i ostre potrawy, brak ruchu, nikotyna, śmiech (!) – to wszystko sprawia, że nasza skóra starzeje się o wiele szybciej. Ale czy oznacza to, że powinnyśmy z wszystkiego zrezygnować? Panować cały czas nad mimiką twarzy, aby nie pojawiły się zmarszczki mimiczne? Przecież tak się po prostu nie da…

Jak spowolnić czas?

Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też o skórę należy dbać już od wczesnej młodości. Odpowiednio dobrane kosmetyki, stosowanie kremów z filtrami, nie przesadzanie z nadmiarem makijażu, odpowiednie ćwiczenia mimiczne twarzy – to wszystko przyniesie rezultaty w postaci skóry młodej i pięknej, nawet długo po 25. roku życia. Jednak co w sytuacji, kiedy już mleko się rozlało? Kiedy pierwsza młodość minęła i nie możemy nadrobić straconego czasu? Wtedy pomocne okażą się na przykład zabiegi kwasem hialuronowym.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy pozwala przede wszystkim na zwiększenie produkcji kolagenu, co sprawi, że skóra ponownie stanie się jędrna i elastyczna. Dodatkowo, zapewnia on odpowiednie nawilżenie, co spowoduje, że zmarszczki, powstałe na skutek załamania się skóry przez brak wody, wypełnią się i wygładzą. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w miejsca, w których występują zmarszczki. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się również bardziej promienna. Nic więc dziwnego, że w zabiegach medyny estetycznej prym wiedzie właśnie ten kwas.

Dermatologia estetyczna na stałe już w arkana swojej sztuki wpisała właśnie zabiegi kwasem hialuronowym. A producenci dermokosmetyków i innych produktów wiedzą, że dla określonej grupy kobiet najlepiej nadawać się będą właśnie takie, w których składzie znajdziemy kwas hialuronowy. Takim przykładem jest chociażby Hialumax Duo – kwas hialuronowy w tabletkach, którego zaledwie jedna kapsułka dostarczy 40 mg kwasu hialuronowego. Taka dawka w zupełności pozwoli zadbać o odpowiednią kondycję skóry, oczywiście pod warunkiem, że kapsułki te będą stosowane regularnie.

To jeszcze nie wszystko

Pamiętajmy również o tym, że zabiegi medycyny estetycznej z użyciem tego składnika są pomocne, ale jako dodatek do zdrowego odżywiania, wypijania co najmniej 1,5 litra wody dziennie, unikania nałogów i wprowadzenia do planu dnia aktywności fizycznej. Dzięki stosowaniu się do tych wszystkich zaleceń, nie tylko nasza skóra będzie wyglądała doskonale, ale również całe ciało odmłodnieje o kilka lat. I nasz prawdziwy wiek wyjdzie na jaw dopiero wtedy, kiedy same będziemy chciały go ujawnić – z pewnością nie wcześniej. A to chyba najlepsza rekomendacja!

579

Tylko u nas!

Dodaj komentarz